راهنمای استفاده از افزونه ضبط ویديو

دانا پلاس
1399/07/07

ما در تیم دانا پلاس، افزونه‌ای تهیه کرده‌ایم که قابل نصب بر روی مرورگر گوگل کروم است. با استفاده از این افزونه، شما می‌توانید نسبت به ضبط کلاس‌ها، جلسات و وبینارها اقدام کنید.

برای این منظور ابتدا افزونه را از اینجا دانلود کنید. (اگر مشکلی با دانلود دارید از اینجا به طور مستقیم دانلود و نصب کنید)

* به خاطر داشته باشید که این افزونه فقط با مرورگر گوگل کروم سازگاری دارد.

پس از نصب افزونه، آیکون دانا پلاس در بالای مرورگر شما قابل مشاهده خواهد بود. با کلیک بر روی این آیکون، پنجره‌ای شبیه به شکل زیر مشاهده میکتید.
 

* پیشنهاد می‌کنیم با انتخاب گزینه‌ی میکروفن و اعطای دسترسی به مرورگر، این گزینه را فعال کنید. چنانچه میکروفن فعال نباشد، صدای کلاس ضبط ‌می‌شود ولی صدای خود شما ضبط نمی‌شود.

* اگر میکروفن را فعال می‌کنید، حتما از گوشی هدفون استفاده کنید، در غیر اینصورت ممکن است اکوی صدای شما باعث شود، صدای کلاس به صورت بی کیفیت ضبط شود.

در نهایت پس از کلیک بر روی دکمه‌ی "شروع ضبط" اقدام به ضبط کلاس کنید.

پس از اتمام کلاس، مجدد بر روی آیکون دانا پلاس در بالای مرورگر کلیک کنید و گزینه "Stop" را انتخاب کنید. پس از این کار، ویدئوی ضبط شده به شما نمایش داده می‌شود و زیر آن گزینه‌ی دانلود وجود دارد که می‌توانید فایل کلاس را دانلود کنید.

با انتخاب گزینه‌ی "ویدئو‌های ضبط شده" می‌توانید به لیست ویدئوهایی که قبلا ضبط کرده‌اید دسترسی داشته باشید.

همچنین با انتخاب گزینه "تنظیمات" می‌توانید تنظیمات مربوط به فایل ضبط شده مانند تنظیمات مربوط به کیفیت ویدئو و صدا را تغییر دهید.